http://rogallo.co.uk/2008:nats
Official
Task | Distance |
---|---|
T1 Task 1 Race with 4 TPs | 107,0 km |
T2 Task 2 Chabre to Puimoisson | 71,6 km |
T3 Task 3 Chabre to 020/056/055/026 Laragne Camping | 123,7 km |
T4 Task 4 Chabre to 019/035/073/109 to Valensole | 106,7 km |
# | Id | Name | Nat | Glider | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 80 | Gerolf Heinrichs | M | AUT | Moyes Litespeed | 3543 |
2 | 2 | Grant Crossingham | M | GBR | Moyes Litespeed S | 3206 |
3 | 96 | Jesper Hassing | M | DNK | Aeros Combat L | 3056 |
4 | 1 | Gordon Rigg | M | GBR | Moyes Litespeed | 2997 |
5 | 165 | Walter Mayer | M | AUT | Moyes LS | 2930 |
6 | 7 | Dave Matthews | M | GBR | Moyes Litespeed S | 2901 |
7 | 15 | Gary Wirdnam | M | GBR | Aeros Combat L | 2897 |
7 | 8 | Bruce Kavanagh | M | GBR | Wills Wing T2 | 2897 |
9 | 26 | Richard Lovelace | M | GBR | Aeros Combat L | 2868 |
10 | 171 | Artur Dzamikhov | M | RUS | Aeros Combat L | 2803 |
11 | 166 | Elmar Christl | M | AUT | Moyes RS4 | 2788 |
12 | 3 | Graham Phipps | M | GBR | Wills Wing T2 | 2748 |
13 | 6 | Malcolm Brown | M | GBR | Aeros Combat L | 2679 |
14 | 22 | Tony Stephens | M | GBR | Aeros Combat | 2626 |
15 | 92 | Koos de Keijzer | M | NLD | Icaro Laminar Z8 | 2593 |
16 | 174 | Daniel Martin Mota | M | ESP | Aeros Combat L | 2579 |
17 | 12 | Justin Needham | M | GBR | Moyes Litespeed | 2568 |
18 | 62 | Endre Kovacs | M | HUN | Aeros Combat L | 2529 |
19 | 10 | Craig Dolwin | M | GBR | Wills Wing T2 | 2489 |
20 | 81 | Péter Szász | M | HUN | Moyes Litespeed S | 2464 |
21 | 14 | Steve Penfold | M | GBR | Airborne C4 | 2334 |
22 | 163 | Helmut Neswadba | M | AUT | Moyes Litespeed | 2288 |
23 | 36 | Tony Brown | M | GBR | Aeros Combat L | 2116 |
24 | 66 | Tibor Borbély | M | HUN | Moyes Litespeed S | 2108 |
25 | 168 | Anton Minskiy | M | RUS | Aeros Combat L13 | 2079 |
26 | 21 | Ron Richardson | M | GBR | Moyes Litespeed RS | 2007 |
27 | 11 | Nigel Bray | M | GBR | Wills Wing Talon | 1997 |
28 | 4 | Malcolm Beard | M | GBR | Wills Wing Talon | 1971 |
29 | 162 | Dariusz Perenc | M | POL | Icaro Laminar Z7 | 1895 |
30 | 75 | Akira Mutazono | M | JPN | Aeros Combat L | 1849 |
31 | 24 | Brett Wright | M | GBR | Moyes Litespeed S | 1840 |
32 | 79 | Shaun O'Neill | M | IRL | Wills Wing Talon | 1788 |
33 | 25 | Ferenc Gruber | M | HUN | Aeros Combat L | 1729 |
34 | 29 | Trevor Birkbeck | M | GBR | Wills Wing T2 | 1715 |
35 | 94 | Amir Shalom | M | ISR | Icaro Laminar Z8 | 1704 |
36 | 167 | Atilla Kis | M | HUN | Aeros Combat | 1673 |
37 | 30 | Geoff Brook | M | GBR | Wills Wing Talon | 1606 |
38 | 23 | Steve Gale | M | GBR | Airborne C4 | 1501 |
39 | 85 | Fabien Zadora | M | FRA | Aeros Combat L | 1496 |
40 | 31 | Nick Pain | M | GBR | Aeros Combat L | 1417 |
41 | 27 | Wayne Thompson | M | GBR | Aeros Combat L | 1413 |
42 | 172 | Antoine Saraf | M | FRA | Aeros Combat L07 | 1404 |
43 | 69 | Geoff McMahon | M | IRL | Aeros Combat L | 1401 |
44 | 65 | Jamie Hanlon | M | GBR | Moyes Litespeed S | 1400 |
45 | 82 | Imre Balko | M | HUN | Aeros Combat | 1337 |
46 | 16 | Ben Hull-bailey | M | GBR | Aeros Combat | 1309 |
47 | 93 | Daphne Schelkers | F | NLD | Icaro Laminar Z9 | 1196 |
48 | 71 | Oliver Kynaston | M | GBR | Moyes Litespeed | 1084 |
49 | 70 | Myles Kynaston | M | GBR | Moyes Litespeed | 1071 |
50 | 77 | Kristoffer Nielsen | M | DNK | Moyes Litespeed | 1059 |
51 | 83 | Joel Miron de Soto | M | ESP | Aeros Combat L | 922 |
52 | 169 | Petr Tkatchenko | M | RUS | Laminar L7 | 879 |
53 | 39 | Jenny Buck | F | GBR | Airborne C4 | 861 |
54 | 45 | Steve Kynaston | M | GBR | Avian Cheetah | 715 |
55 | 73 | Ulrich Christensen | M | DNK | Moyes Litespeed | 650 |
56 | 173 | Markus Kinch | M | GBR | Moyes Litespeed | 633 |
57 | 121 | Evgeniya Laritskaya | F | RUS | Aeros Combat L | 597 |
58 | 76 | Jens Henrik Badsberg | M | DNK | Aeros Discus | 545 |
59 | 51 | Jimbo Seward | M | GBR | Moyes Litespeed S | 539 |
60 | 78 | Niels Jorgen Askirk | M | DNK | Icaro Laminar ST | 444 |
61 | 175 | Jordi Tubert Saubi | M | ESP | Talon T2 | 424 |
62 | 68 | Bob Little | M | GBR | Aeros Combat L | 368 |
63 | 67 | Mark Phillips | M | GBR | Moyes Litespeed | 351 |
64 | 35 | Clive Belbin | M | GBR | Airborne Climax | 306 |
65 | 34 | Tim King | M | GBR | Flight Design Ghostbuster | 289 |
66 | 37 | Jason Brown | M | GBR | Avian Cheetah | 225 |
67 | 170 | Andrey Mishin | M | RUS | Aeros Combat L | 222 |
68 | 40 | Pete Coad | M | GBR | Wills Wing Talon | 50 |